-40%

Гумени патосници Rezaw-Plast за KIA Carnaval II после 2005 година 7 места 4 делови црни

Каталошки број 201011

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊЕ И НАРАЧКА 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 8.102,15

Special Price ден 4.861,20

Regular Price: ден 8.102,15

Special Price ден 4.861,20

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

Перфектни полски гумени патосници.

Гумени патосници тип "када" се специфични за различни модели на автомобили. Тие се исклучително издржливи и имаат прилично висок раб, спречувајќи излевање на течности и ширење прашина на теписонот на вашиот автомобил. Патосниците успешно ги поминаа сите тестови за квалитет - според DEKRA ISO 9001: 2008 сертифициран систем за управување со квалитет. Во 2014 г. Rezaw-Plast добива сертификат за меѓународен квалитет QI, кој можете да го најдете, ОВДЕ.

Направени се од високо квалитетна гума, која е отпорна на топлина и разни видови на течности. Патосниците се поставуваат без дополнителни прилагодувања.
Во зависност од моделот на автомобилот, самите патосници имаат обележани дупки за подобро прицврстување.

 

Дополнителни податоци:

 • Индивидуални гумени патосници тип када.
 • Во зависност од моделот на автомобилот, патосниците можат да бидат предни и задни
 • Совршено одговара, без дополнителни прилагодувања.
 • Тестирано и заверено според највисоките стандарди на DEKRA.
 • Меѓународен сертификат за квалитет 2014г.
 • Лесно се чисти, само измијте.
 • 3 см. висок заштитен раб.
 • БЕЗ мирис.
 • НЕ содржи PVC.
 • Тестирано за загадувачи.

 

Техничка информација

 • Боја: Црна
 • Weight: 3.200
 • Производител: REZAW-PLAST
 • EAN: 5900232675814
 • Број делови во комплетот: 4
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)