-33%

Гумени патосници Petex за Ford Ecosport по 2014 година 4 дела црни B012

Каталошки број 36610

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊЕ И НАРАЧКА 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 3.644,84

Special Price ден 2.442,09

Regular Price: ден 3.644,84

Special Price ден 2.442,09

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

Перфектни германски гумени патосници.

Гумените патосници се специфични за различни модели на автомобили. Тие се исклучително издржливи и ја штитат внатрешноста на вашето возило од прашина и течности. Како додаток на TÜV Rheinland согласно ISO 9001: 2008 сертифициран систем за управување со квалитет, гумените патосници на Petex се произведени во фабрика во Германија со систем за заштита на животната средина според ISO 14001.

Направени се од високо квалитетна гума, отпорна на вода и топлина, што гарантира долг век на траење на патосниците. Тие се поставуваат директно без дополнителни прилагодувања.
Во зависност од моделот на автомобилот, во самите патосници има дупки за подобро прицврстување.

 

Дополнителни податоци:

 • Индивидуални гумени патосници.
 • Во зависност од моделот на автомобилот, патосниците можат да бидат предни и задни
 • Совршено одговара, без дополнителни прилагодувања.
 • Тестирано и заверено според највисоките стандарди на DEKRA.
 • Лесно се чисти, само измијте.
 • 1 см. висок заштитен раб.
 • Патосницата на возачот е засилена во областа на педалите.
 • БЕЗ мирис.
 • БЕЗ PVC.
 • Тестирано за загадувачи.
 • Строго придржување кон контролата на квалитетот.
 • Дупки за монтирање за модели со опција за монтирање.

 

Техничка информација

 • Серия Стелки: N/A
 • Боја: Црна
 • Weight: 3.000
 • Производител: PETEX
 • EAN: 4028985444073
 • Број делови во комплетот: 4
Со тој производи си одговара
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)