-22%

Гумени Патосници Petex за BMW серија 3 E46 седан/караван/купе/компакт 1998-2005 4 дела црни (B134)

Каталошки број 16310

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊЕ И НАРАЧКА 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 2.158,32

Special Price ден 1.683,60

Regular Price: ден 2.158,32

Special Price ден 1.683,60

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

Оригинални  Германски гумени патосници.

Гумени патосници за специфични  модели автомобили. Тие се исклучително издржливи и го заштитуваат интериерот на вашето превозно средство од прав и течности. Во дополнение имаат TÜV Rheinland согласно со ISO 9001: 2008 сертифициран систем за управување на квалитетот, гумените патосници Petex се произведуваат во фабрика во која е строга  заштитата за околната средина согласно  со ISO 14001.

За производството  се употребува високо квалитетен каучук, кој  е водоотпорен и издржлив на топлина, кој гарантира долг живот на патосниците. Директно се поставуваат без никакви дополнителни корекции.
Во зависност од моделот на автомобилот самите патосници располагат со отвори за по-добро закопчување.

 

Дополнителни податоци:

 • Индивидуални гумени патосници.
 • Во зависност од моделот на автомобилот, патосниците можат да бидат предни и задни
 • Перфектно пасување, без дополнителни корекции.
 • Тестирани и сертифицирани по нај-високите стандарти на DEKRA.
 • Лесни за чистење
 • 1 см. висок раб.
 • Шоферската патосница е појачана кај педалите.
 • БЕЗ мирис.
 • БЕЗ PVC..
 • Стриктно запазување квалитет.
 • Можност за закопчување на моделите што поседуваат фабрично закопчување.

Техничка информација

 • Боја: Црна
 • Weight: 3.0000
 • Производител: PETEX
 • Број делови во комплетот: 4
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)