-20%

2.5D гумена патосница Frogum модел 77за Opel Vivaro Renault Trafic 2001-2014 Nissan Primastar по 2006 година 1 дел црна

Каталошки број 77409491

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊЕ И НАРАЧКА 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 5.659,63

Special Price ден 4.527,53

Regular Price: ден 5.659,63

Special Price ден 4.527,53

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

2.5D автомобилски патосници со висок квалитет на изработка и прилагодливост. Патосниците се произведуваат од веќе познатиот, полскиот индустриски гигант "FROGUM". Иновативниот стил и дизајн на серијата №77, спречува распространувањето на течности и нечистотиите во купето на автомобилот.

Патосниците се произведени од висок клас TPE+ (термопластична гума), која има ниска степен на истрошување и најважното - Немаат непријатен мирис на гума.

Уникатниот дизајн на серијата №77 ја истакнува секоја линија и контура во интериорот на автомобилот. 2.5D патосниците се прилагодуваат перфектно на купето на автомобилот, така што изгледаат како дел од него. За да се постигне овој неверојатен ефект, FROGUM користи иновативна CAD технологија, која ја рекреира автомобилот во 5D околина.

Често се случува по завршувањето на зимската сезона се чудиме каде и како да ги чуваме нашите гумени патосници. Затоа FROGUM нуди овие уникатни патосници во заштитна кутија. Таа ќе ги заштити патосниците од прашина, дополнителни оштетувања и значително ќе го намали стареењето на материјалот.

Една од основните предности на овој модел патосници е што може да се користат како зимски, така и летни патосници.

   

Шоферската и предната патничка патосница имаат отвори за прикачување на подот на автомобилот. Копчињата се поставени со цел да се спречи и минимизира можноста патосницата да се забули под педалите на автомобилот.

Полската компанија години наред ја почитува традицијата да покажува висок стандард за производство на висококвалитетни продукти за автомобилската индустрија.

Поставувањето на патосници серија №77 во вашиот автомобил има неколку предности:

  • Уникатно решение за заштита од истрошување на основниот тепих.
  • Заштита од расипување на течности и нечистотии.
  • Комфорно патување без плевање на вашите нозе по патосницата.
  • Совршена комбинација со дизајнот на вашиот автомобил.

Техничка информација

  • Серия Стелки: No 77
  • Боја: Црна
  • Weight: 3.015
  • Производител: FROGUM
  • EAN: 5902643444010
  • Број делови во комплетот: 1
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)