-30%

Гумена Патосница за багажник Frogum за Mercedes E класа W211 караван 2002-2009 long(долга) верзија со странични џепови

Каталошки број TM404915

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊЕ И НАРАЧКА 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 4.118,46

Special Price ден 2.883,00

Regular Price: ден 4.118,46

Special Price ден 2.883,00

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

Нова генерација гумени патосници за багажникот.

Гумена патосница од багажникот Frogum е специфична за одредени модели на автомобили. Pro-line патосниците за багажник се изработени од исклучително издржлива гума. Специфичната форма и уникатниот дизајн ја формираат совршената патосница за багажникот со висок праг и преграда, погодна за чување и организирање на вашиот багаж. Високиот праг спречува истурање на течности и прашина да се шират на подот во багажникот на вашиот автомобил. Патосниците успешно ги поминаа сите тестови за квалитет - според TÜV.

 

 • Вградениот организатор спречува расејување на производите во вашиот багажникот.
 • Направено целосно од високо квалитетна еластична гума (TPE).
 • Овозможува да се поправи со прицврстувачи.
 • Совршено вклопување по формата на багажникот.
 • Отпорност на абење.
 • Лесно се одржува.

Овој модел на патосница за багажникот целосно ќе ја смени вашата идеја за чистота и ред во вашето возило. Носењето миленичиња повеќе нема да биде досаден процес на чистење на трупот на косата, прашина, кал и што уште не. Со оваа патосница тротоарите ќе останат недопрени, и ако мора да ја измиете подлогата, тоа е лесно и брзо.

Pro-Line серијата воведува нов повисок стандард во категоријата патосници за багажникот. Друга предност на подната подлога, обележете ги местата што можете да ги исечете, прицврстете ја мрежата на трупот без да ја скршите високата табла.

Техничка информација

 • EAN: 5902643404915
 • Тип патосница за багажник: Гумен
 • Боја: Црна
 • Weight: 3.618
 • Производител: FROGUM
 • Број делови во комплетот: 1
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)