-22%

Гумена патосница за багажник Gledring за VW Touran 5T по 10.2015 година во горна позиција на багажникот

Каталошки број GL-1015

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊЕ И НАРАЧКА 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 3.326,38

Special Price ден 2.594,46

Regular Price: ден 3.326,38

Special Price ден 2.594,46

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

Патосница која одлично се вклопува во багажник.

Секоја гумена патосница за багажник е специфична за определен модел на автомобил. Тој тип патосник е одличен за заштита на товарниот дел, на вашето превозно средство од прашина и течности.

моделите имаат сертификат за квалитет тип 'AAA' издаден од Bisnode

За изработка се користи висококвалитетна гума, која е отпорна на вода и топло ,која што гарантира долг живот на патосниците. Директно се монтираат без никакви дополнителни корекции.

Патосникот се нуди во елегантна картонска кутија, која што го штити патосникот од прашина и избледување.

При поставување на гумената патосница во товарниот дел на автомобилот има неколку предности;

 • Оптимално решение за заштита на вашиот теписон од абење.
 • Заштита од пролевање на течности и нечистотија на основиот теписон.
 • Удобно складирање во багажникот,без да се лизгаат работите по багажникот.
 • Совршено дизајнирана за вашиот автомобил.

Патосникот располага со дополнителни отвори, за да може да биде поставен дополнителен патосник кој што не е вклучен во комплетот на патосникот.

 

Едно од основните предностни на овој патосник пред останатите модели на, којшто се предлагаат на пазарот е дебелината на патосникот и еластичноста на материјалот. Гумен патосник за багажник GledRing разполага со ред лиценци, сертификати за квалитет и 100% еколошки здрав процес на изработка.

   

патосниците GledRing добива една од најважните награди за квалитет и дизајн за 2018 година од многуте познати автомобилски компании "Auto Bild"

Дополнителни податоци:

 • Индивидуални гумени патосници за багаж.
 • Одлично одговара, без дополнителни корекции.
 • Лесни за чистење, лесно се перат.
 • Без лоша миризба.
 • Без ПВЦ.
 • Тестирани против загаденост.
 • Строго почитување на контрола за квалитет.
 • Однапред моделирани отвори за монтажа, за дополнителна заштита на патосникот.

Техничка информација

 • Тип патосница за багажник: Гумен
 • Боја: Црна
 • Weight: 3.8000
 • Производител: GLEDRING
 • Број делови во комплетот: 1
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)