-14%

Гумена патосница за багажник Gledring за OPEL Grandland X после 2017 година во горно положение на багажника

Каталошки број GL-1421

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊЕ И НАРАЧКА 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 3.450,00

Special Price ден 2.950,00

Regular Price: ден 3.450,00

Special Price ден 2.950,00

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

Совршено усогласена гумена патосница за багажник.

Секоја гумена патосница за багажникот е специфична за одреден модел на автомобил. Овој тип на подни патосници е совршен за заштита на товарниот простор, вашето возило од прашина и течности.

Моделите имат сертификат за квалитет тип 'AAA' издаден од Bisnode

Направени се од високо квалитетна гума, отпорна на вода и топлина, што гарантира долг век на траење на патосниците. Тие се поставуваат директно без дополнителни прилагодувања.

Патосницата е достапна во елегантен картонски пакет, кој ја штити патосницата од прашина и стареење..

Ставањето гумена патосница во товарниот простор на вашиот автомобил има неколку предности.;

 • Буџетско решение за заштита на основниот тепих од абење.
 • Заштитува од излевање на течности и нечистотија на основниот тепих.
 • Удобно складирање на вашиот багаж без лизгање на багажот.
 • Совршена комбинација со дизајнот на вашиот автомобил.

Патосницата има дополнителни отвори за да може да се постави дополнителна заштитна подлога, која не е вклучена во комплетот на подлогата.

 

Една од главните предности на оваа подлога кај другите модели достапни на пазарот е дебелината на подлогата и еластичноста на материјалот. Гумена подлога за багажникотGledRing има голем број лиценци, сертификати за квалитет и 100% еколошки процес на производство.

   

Патосниците GledRing добиваат една од најценетите награди за квалитет и дизајн за 2018 година од омиленото списание за автомобили за многумина "Auto Bild"

Дополнителни податоци:

 • Индивидуални гумени патосници за багажник.
 • Совршено одговара, без дополнителни прилагодувања.
 • Лесно се чисти, само измијте.
 • БЕЗ мирис.
 • БЕЗ PVC.
 • Тестирано за загадувачи.
 • Строго придржување кон контролата на квалитетот.
 • Дупки за монтирање пред вежба на дополнителната безбедносна подлога.

Техничка информација

 • EAN: 0000115120
 • Тип патосница за багажник: Гумен
 • Боја: Црна
 • Weight: 3.0000
 • Производител: GLEDRING
 • Број делови во комплетот: 1

Към вашата стелка за багажник, може да Ви бъде предложена и допълнителна предпазна стелка с размери 85х65см, която може да закупите ТУК!

Со тој производи си одговара
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)