-12%

Гумени патосници Gledring за Citroen Berlingo Peugeot Rifter Opel Combo по 2018 година 5 дела црни

Каталошки број GL-0722

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊЕ И НАРАЧКА 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 2.500,00

Special Price ден 2.200,00

Regular Price: ден 2.500,00

Special Price ден 2.200,00

Експресна достава

Гарантиран квалитет

15 дена за замена 

Опис

Овие совршено прилагодени гумени патосници се специфични за различни модели на автомобили. Моделите од гумени патосници на GledRing се исклучително издржливи и совршено го штитат фабричкиот тепих на вашето возило од прашина, кал и течности. 

 

Патосниците се изработени од висококвалитетна ЕКО гума, усогласена со највисоките стандарди и тестирана со најиновативни технолошки процедури за екологија и квалитет. Гумата од која се направени гумени душеци ги има сите безбедносни сертификати и што е најважно, нема непријатен мирис.

Компанијата GledRing произведува внатрешни гумени патосници за над 900 модели на автомобили поделени во 2 главни дизајни:

 • 'T' дизајн.
  - Овој дизајн е дизајниран првенствено за опсегот на патнички автомобили.
 • 'G' дизајн.
  - Овој дизајн е дизајниран првенствено за џипови, но исто така и за автомобили.

Патосниците GledRing добиваат една од најценетите награди за квалитет и дизајн за 2018 година од омиленото списание за автомобили за многумина "Auto Bild"

 • Индивидуални гумени патосници.
 • Во зависност од моделот на автомобилот, патосниците можат да бидат предни и задни
 • Совршено одговара, без дополнителни прилагодувања.
 • Лесно се чисти, само измијте.
 • БЕЗ мирис.
 • БЕЗ PVC.
 • Тестирано за загадувачи.
 • Строго придржување кон контролата на квалитетот.
 • Дупки за монтирање однапред леани за модели со опција за монтирање.

    

Гумените патосници GledRing се чистат исклучително лесно со препарат или само со вода. Ова се должи на уникатниот дизајн заснован на долгогодишно професионално искуство во производство на гумени патосници.

Техничка информација

 • Серия Стелки: N/A
 • Боја: Црна
 • Weight: 3.000
 • Производител: GLEDRING
 • EAN: 3830006487225
 • Број делови во комплетот: 5
Со тој производи си одговара
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)