-14%

3D Гумени патосници Frogum за Audi A8 D4 кратка база 2009-2017 4 дела црни

Каталошки број 3D408128

ТЕЛ. ЗА ПРАШАЊЕ И НАРАЧКА 070 737 304

Печат Симни PDF

Availability: На лагер

Regular Price: ден 6.600,00

Special Price ден 5.649,92

Regular Price: ден 6.600,00

Special Price ден 5.649,92

Експресна достава

Гаранција

Гаранција 24 месеца

15 дена за замена 

Опис

3D автомобилски гумени стелки со изклучително квалитетна изработка и прилагодливост. Патосниците се произведуваат од полскиот индустриски гигант FROGUM. Тие го користат иновативниот стил и дизајн на Pro-Line серијата, која спречува распространувањето на течности и нечистотии во купето на автомобилот.

Стелките се произведени од висок клас TPE (термопластична гума), која има ниска стапка на термичко оштетување и, најважното - НЕ излучува непријатен мирис на гума. Материјалот е 100% еколошки и може да се рециклира по истекување на употребата.

Уникатниот дизајн на серијата Pro-Line ги истакнува секоја линија и детал во интериорот на автомобилот. 3D стелките се прилагодуваат совршено кон купето на автомобилот, таа се чини како дел од него. За да се постигне овој неверојатен ефект, FROGUM користи иновативна ласерска технологија, која создава автомобил во 3D околина.

Постојано се случува по завршувањето на зимскиот сезон да се прашуваме каде и како да ги складираме гумените стелки. Поради тоа, стелките FROGUM се испорачуваат во компактна и дизајнерска кутија. Таа ќе ги заштити стелките од прав, дополнителни оштетувања и значително ќе го намали стареењето на материјалот.

Една од главните предности на 3D гумените стелки, е дека можат да се користат и зимата и летото.

Шоферската и предната патничка стелка имаат отвори за закрепување кон подот на автомобилот. Овие закрепувања се поставени со цел да се спречи минималната можност стелката да заврши под педалите на автомобилот.

Полската компанија FROGUM, години наред го следи обичајот да обезбеди висок стандард во производството на премиум продукти за автомобилската индустрија. 

Ставањето на 3D гумените стелки во автомобилот има неколку предности;

  • Уникатно решение за спречување на истирање на основниот тепих.
  • Спречува просипување на течности и нечистотии.
  • Комфорно патување, без слизгање на нозете по стелката.
  • Совршена комбинација со дизајнот на автомобилот.

Можете да се поврзете со нашите љубезни оператори, кои со задоволство ќе одговорат на вашите прашања поврзани со 3D гумените стелки на Frogum:

Техничка информација

  • Серия Стелки: ProLine
  • Боја: Црна
  • Weight: 3.840
  • Производител: FROGUM
  • EAN: 5902643408128
  • Број делови во комплетот: 4

ГАРАНЦИЈА РОК: 24 месеца

Со тој производи си одговара
Слични производи
Коментари
Остави коментар

За да коментирате треба да се регистрирате или да се најавте во вашиот профил ако веке сте се регистрирале!

Коментари Сеуште нема коментари за тој производ

Порачај за 10 секунди

* Ви Препорачуваме да ги пшувате податоците на кирилица
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Започнете да попълвате полето и изберете едно от предложенията.
* Моля, задължително попълнете едно от полетата на горния ред (№, Бл., Вх., Ет. или Ап.)